ویژگی ضد سرقت مسترکارت ( فریز – آنفریز )

برای جلوگیری از استفاده افراد دیگر بهتر است در ابتدا مسائل امنیتی را بخوبی رعایت نماییم و خودمان حافظ حریم شخصی خود باشیم.
اما اگر کارت ما به سرقت رفت یا گم شد ، باید راهی وجود داشته باشد که قبل از اینکه سارق بتواند به موجودی حساب ما دسترسی داشته باشد دسترسی او را از کارت قطع کنیم.
کارتهای ارائه شده توسط نوین کردیت ، دارای پنل آنلاین بانکی و البته اپلیکیشن همراه بانک می باشند ، روی این پنل اینترنتی شما قابلیت این را دارید که اولاً تراکنش های خود را بررسی کنید تا در صورت مشاهده ی تراکنش مشکوک اقدامات لازم را به عمل بیاورید.
در صورت مشاهده تراکنش مشکوک یا گم شدن و سرقت رفتن کارت ، باید با استفاده از قابلیت ضد سرقت مسترکارت ها کارت خود را فریز Freeze نمایید.
این قابلیت دقیقا مانند عملیات فریز کردن کارت را قفل می کند و دیگر در درگاه های بانکی قابل استفاده نخواهد بود تا زمانی که مجددا کارت را آنفریز UnFreeze نمایید.

چگونه کارت خود را فریز Freeze یا آنفریز Unfreeze کنیم؟

همانطور که گفته شد برای امنیت کارت بهتر است بعد از هر پرداخت کارت را Freeze و قبل از پرداخت آن را UnFreeze کرد.
Freeze کردن کارت:
برای فریز کردن کردن کارتتان بعد از هر پرداخت باید ابتدا وارد پنل بانکی آنلاین خود شوید.روی دو پلتفرم PC و موبایل آموزش خواهیم داد که چگونه کارت خود را فریز نمایید:
پس از ورود به پنل آنلاین بانکی در قسمت مقابل کارت خود روی گزینه ی More کلیک کرده،تا منوی مربوط به کارت باز شود.سپس از منوی باز شده گزینه ی Freeze This Card را انتخاب نمایید.به تصویر توجه کنید:
ورژن PC :

در این قسمت پیغامی رو مبنی بر موافقت شما برای Freeze شدن کارت مشاهده میکنید که با انتخاب گزینه ی Yes کارت شما Freeze خواهد شد.

ورژن موبایل:

UnFreeze کردن کارت:
برای آنفریز کردن کردن کارت خود قبل از پرداختتان باید ابتدا وارد پنل بانکی آنلاین خود شوید.روی دو پلتفرم PC و موبایل آموزش خواهیم داد که چگونه کارت خود را فریز نمایید:
پس از ورود به پنل آنلاین بانکی در قسمت مقابل کارت خود روی گزینه ی More کلیک کرده،تا منوی مربوط به کارت باز شود.سپس از منوی باز شده گزینه ی UnFreeze This Card را انتخاب نمایید.به تصویر توجه کنید:
ورژن PC :

ورژن موبایل:

نکته: در هنگام فریز ، مبلغ ریفاند Refund به کارت باز می گردد.