آموزش فعالسازی و شارژ مسترکارت قابل شارژ ezTravel

برای فعال سازی مستر کارت قابل شارژ ایزی تراول ابتدا یک اکانت بر روی پنل اینترنت بانک با همان ایمیلی که هنگام ثبت سفارش اعلام کرده اید فعال نمایید. (مراحل ساخت پنل در بخش نحوه ی ایجاد حساب کاربری در سایت eMoney به صورت گام به گام توضیح داده شده است.)
(در صورتی که با ایمیل ذکر شده پنل اینترنت بانک eMoney ساخته اید، وارد پنل اینترنت بانک خود شوید)
بعد از ورود به اکانت، در پنل اینترنت بانک شما طبق تصویر زیر اطلاعاتی از قبیل کارت خام (در قسمت Cards) و موجودی خریداری شده (در قسمت active Vouchers) دیده می شود.

در این مرحله لازم است که کارت خود را فعال کنید. برای فعال سازی مستر کارت های فیزیکی قابل شارژ روی گزینه ی Activate Card کلیک کنید.

بعد از کلیک کردن بر روی این گزینه، پنجره ای باز می شود که شما در آن آدرس و اطلاعات پروفایل خود را وارد می کنید.

در این بخش لازم است که شما یک آدرس غیر ایرانی را وارد کنید . برای مثال می توانید از آدرس زیر استفاده نمایید:
Country: United Arab Emirates
Address Line 1: Sheikh Zayed Rd.
Address Line 2: –
City: Dubai
State/Province: AE
Postal/Zip Code: 4050
در مرحله بعد باید عدد سه رقمی CVV پشت کارت را در پایین صفحه باز شده وارد کنید. با تکمیل اطلاعات آدرس و وارد کردن عدد CVV بر روی گزینه ی Proceed کلیک کنید.

نهایتاً پیغام موفقیت ثبت نشان داده می شود.

در این مرحله فرایند فعال سازی انجام شده و شارژ خریداری شده بر روی کارت لود خواهد شد. توجه کنید که در خرید های بعدی مستر کارت قابل شارژ، بلافاصله بعد از خرید Voucher به صورت آنی شارژ خواهد شد.

نکته ای که قابل توجه است اینکه سقف سالانه ی مسترکارت های قابل شارژ برای سال میلادی اول ۳۰هزار دلار می باشد که بدون محدودیت در طول سال می توانید از آن استفاده نمایید ، برای سال دوم میلادی نیز ۳۰ هزار دلار قابلیت شارژ وجود دارد اما میزان شارژ به تاریخ شارژ کارتتان در سال اول بستگی دارد.در واقع زمان لود شارژ مسترکارت در سال اول ، زمان بندی سقف لود شارژ کارتتان در سال دوم میلادی را تعیین می نماید.
همچنین نکته مهم این است که اگر موجودی شما بیشتر از ۵۰۰ دلار باشد و شما اقدام به خرید شارژ مجدد کنید، ووچر های شارژ شما در حالت Pending قرار خواهد گرفت و شما خود با توجه به “آموزش لود کردن ووچر” امکان لود دستی ووچر روی کارت را خواهید داشت.

نکته مهم : مسترکارت مسافرتی قابل شارژ که بیش از ۵۰۰ دلار موجودی دارند به دلایل امنیت بیشتر و برای جلوگیری از سواستفاده دیگران در هر ۲۴ ساعت یکبار فریز خواهد شد. پس توجه داشته باشید که قبل از هر پرداختتان کارت را آنفریز و پس از انجام پرداخت مجددا مسترکارت مسافرتی خود را فریز نمایید.