انواع وضعیت های پرداخت روی پنل بانکی eMoney

پنل اینترنت بانک چیست؟!

همانطور که می دانید مسترکارت هایی که توسط شرکت نوین کردیت ارائه می شود مستر کارت های پیش پرداخت (PrePaid) است و یکی از انواع کارت های سپرده (Debit) می باشد با این تفاوت که به حساب بانکی متصل نیستند . البته با هماهنگی های صورت گرفته برای این کارت ها موفق به دریافت پنل آنلاین بانکی شدیم و این سرویس در اختیار دارندگان مسترکارت های نوین کارت قرار گرفته است که با استفاده از این پنل دارنده ی کارت قادر خواهد بود که علاوه بر چک کردن موجودی کارت (Balance) ، تراکنش های خود را نیز بررسی کند (Check Transactions) ،کارت خود را فریز یا آنفریز کند ( ضد سرقت ) و همچنین با استفاده از پنل بانکی اطلاعات خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید (Share Card Information) و انتقال وجه بین مسترکارت ها (Card To Card Transfer) را داشته باشید.

انواع وضعیت تراکنش های کارت

برای بررسی تراکنش های خود از طریق میسری که در تصویر نمایش داده شده است اقدام کنید :

در مرحله بعد پنجره ای برای شما باز خواهد شد که می توانید در تب Pending & Posted تراکنش های خود را مشاهده بفرمایید.

اصطلاحات به کار رفته در این صفحه :

Posted : این حالت زمانی پیش می آید که Merchant مبلغ را پذیرفته است. در این حالت مبلغ از کارت شخص به طور کامل کسر می شود.

Pending : به حالت انتظاری گفته می شود که پس از پرداخت اتفاق می افتد. این حالت انتظار بیشتر از سمت پذیرنده ( Merchant ) اتفاق می افتد و برای تصمیم گیری برای دریافت و قبول وجه می باشد. ممکن است مبلغ قبل از رسیدن به پذیرنده ( Merchant ) توسط درگاه بانک رد شود و در حالت pending باقی بماند تا refund (بازگشت وجه) صورت گیرد.

یکی از مواردی که در پنل اینترنت بانک برای مشتریان جای ابهام دارد ، حالت pending است. بسیاری از مشتریان هنگامی که این حالت را در پنل بانکی خود مشاهده می کنند، نگران می شوند که ممکن است خریدشان انجام نشده است ؛ در حالیکه اینگونه نیست و مشتریان می توانند با توجه به موارد گفته شده در ذیل تشخیص دهند که کدام مورد برای پرداختشان اتفاق افتاده است.
هنگامی که مشتریان اقدام به خرید اینترنتی می کنند، مبلغ بین ۲۴ الی ۴۸ ساعت در حالت Pending می ماند و بعد از پذیرفته شدن توسط merchant (پذیرنده) به حالت Posted (ارسال شده) تغییر پیدا می کند.

اکنون اگر بیش از ۴۸ ساعت مبلغ در حالت Pending باقی بماند، دو حالت ممکن است اتفاق افتاده باشد :

۱- Merchant کارت شما را نپذیرفته یا پرداخت شما را کنسل کرده است.
در این حالت می توانید با برقراری ارتباط با Merchant دلیل را جویا شوید . اگر به هردلیلی قصد عودت وجه (refund) را داشتند باید منتظر بمانید تا مراحل refund کامل شود و پول به حساب شما بازگردد. ” در جریان باشید که تمام کارت های شرکت NovinCredit ( نوین کردیت ) قابلیت عودت وجه (Refund) را دارند. ”
ممکن است گاهی بررسی پرداخت شما توسط Merchant زمانبر باشد و در این حالت احتمالا از طرق ایمیل به شما اطلاع می دهند و پیگیری تلفنی تاثیری روی سرعت انجام درخواست شما نخواهد داشت.

۲- مبلغ در حساب سایت مقصد settle نشده است (واریز انجام نشده) و در حال بررسی برای بازگشت به کارت شما می باشد.
در این حالت هیچ گونه پیگیری از سمت شما قابل اجرا نیست چرا که در حساب مستر در حال بررسی و اقدام برای refund می‌باشد.

در حالت کلی refund وجه ممکن است از ۲ روز تا یک ماه زمان ببرد و باید منتظر باشید تا مبلغ به کارت شما بازگردد و قابلیت پیگیری ندارد. اما اگر بیش از یک ماه به طول انجامید می توان از طریق ایمیل support@ezprepaidcards.com مورد را گزارش داد. در این حالت فرم dispute در اختیار مشتریان قرار می گیرد تا موارد خواسته شده را کامل کنند و برای پشتیبانی بانک امارات ارسال نمایند.
مورد بسیار مهم دیگری که در رابطه با این حالت باید در نظر داشته باشید این است که در پرداخت های غیر دلاری مبلغ اولیه که در حالت Pending می ماند، مبلغ نهایی نیست و ممکن است تغییر کند؛ پس اگر در این حالت بالانس مالی شما هم‌خوانی نداشته باشد نگران نشوید؛ مطمئنا پس از تغییر حالت به Posted و Settle شدن در حساب سایت مقصد قیمت نهایی کم شده از کارت شما در لیست Posted قرار می گیرد و بالانس مالی شما نیز درست خواهد شد.

اگر ارتباط درگاه پرداخت آنلاین با مستر کارت شما برقرار شود ولی امکان کسر موجودی از روی کارت شما میسر نباشد ، در پنل بانکی و در قسمت Declined علت عدم انجام پرداختتان توضیح داده شده است.

دلایل رد شدن تراکنش های مسترکارت

در صورتی که برای استفاده از کارت، پرداخت آنلاین و یا هنگام استفاده از کارت روی دستگاه pos و atm با خطا مواجه شدید باید وارد پنل eMoney شوید و از قسمت more گزینه transaction تب decline رو بررسی کنید.
در زیر انواع دیکلاینی که ممکن است در پنل Emoney مشاهده کنید برای شما لیست شده است:
۱٫ Do not honor :
اطلاعات کارت ( تاریخ انقضا و یا cvv ) اشتباه وارد شده و یا هنگام پرداخت کارت در حالت فریز بوده است.

۲٫ Insufficient funds :
موجودی کارت برای پرداخت کافی نیست.

۳٫ Incorrect PIN :
هنگام خرید روی دستگاه pos و یا برداشت از ATM رمز کارت اشتباه وارد شده است.

۴٫ Exceeds withdrawal amount limit :
سقف محدودیت های کارت تکمیل شده است.
این دیکلاین ممکن است مربوط به سقف برداشت از ATM و یا سقف روزانه و سالیانه کارت برای پرداخت باشد.

۵٫ Allowable number of PIN tries exceeded :
برای خرید حضوری و استفاده از ATM رمز کارت بیش از حد اشتباه وارد شده است.

۶٫ Format error :
اشکال فنی در درگاه یا پوز پذیرنده