آموزش فعالسازی و شارژ مسترکارت قابل شارژ SafePay

برای فعال سازی مستر کارت قابل شارژ دلاری SafePay ابتدا یک اکانت بر روی پنل اینترنت بانک با همان ایمیلی که هنگام ثبت سفارش اعلام کرده اید فعال نمایید. (مراحل ساخت پنل در بخش نحوه ی ایجاد حساب کاربری در سایت eMoney به صورت گام به گام توضیح داده شده است.)
(در صورتی که با ایمیل ذکر شده پنل اینترنت بانک eMoney ساخته اید، وارد پنل اینترنت بانک خود شوید.) بعد از ورود به اکانت، در پنل اینترنت بانک شما طبق تصویر زیر اطلاعاتی از قبیل کارت خام (در قسمت Cards ) و موجودی خریداری شده (در قسمت Active Vouchers) دیده می شود.

در این مرحله لازم است که مستر کارت خود را فعال کنید. برای فعال سازی مستر کارت های فیزیکی قابل شارژ SafePay گزینه ی Activate Card را انتخاب کنید.

بعد از کلیک کردن بر روی این گزینه، پنجره ای باز می شود که شما باید در آن آدرس و اطلاعات پروفایل خود را وارد کنید.

 نکته: در این بخش شما باید یک آدرس غیر ایرانی را وارد نمایید. برای مثال می توانید از آدرس زیر استفاده نمایید:

در ادامه باید عدد سه رقمی CVV پشت کارت را در پایین صفحه باز شده وارد کنید و بعد از آن بر روی گزینه ی Proceed کلیک کنید.

در نهایت پیغام موفقیت ثبت نشان داده می شود.

در این مرحله فرایند فعال سازی اولیه انجام شده است و شارژ خریداری شده بر روی کارت لود خواهد شد. توجه نمایید که در خرید های آینده مستر کارت قابل شارژ شما بلافاصله بعد از خرید Voucher به صورت آنی شارژ خواهد شد.

نکته ای که قابل توجه است اینکه سقف سالانه ی مسترکارت های قابل شارژ برای سال میلادی اول ۵۰ هزار دلار می باشد که بدون محدودیت در طول سال می توانید از آن استفاده نمایید ، برای سال دوم میلادی نیز ۵۰هزار دلار قابلیت شارژ وجود دارد اما میزان شارژ به تاریخ شارژ کارتتان در سال اول بستگی دارد.در واقع زمان لود شارژ مسترکارت در سال اول ، زمان بندی سقف لود شارژ کارتتان در سال دوم میلادی را تعیین می نماید.

همچنین نکته مهم این است که اگر موجودی شما بیشتر از ۵۰۰ دلار باشد و شما اقدام به خرید شارژ مجدد کنید، ووچر های شارژ شما در حالت Pending قرار خواهد گرفت و شما خود با توجه به “آموزش لود کردن ووچر” امکان لود دستی ووچر روی کارت را خواهید داشت..

نکته مهم : مسترکارت مسافرتی قابل شارژ که بیش از ۵۰۰ دلار موجودی دارند به دلایل امنیت بیشتر و برای جلوگیری از سواستفاده دیگران در هر ۲۴ ساعت یکبار فریز خواهد شد. پس توجه داشته باشید که قبل از هر پرداختتان کارت را آنفریز و پس از انجام پرداخت مجددا مسترکارت مسافرتی خود را فریز نمایید.